1 / 1
Krzysztof - moja historia - Baria3 - Chirurgiczne zmniejszanie żołądka

Opinie pacjentów

Jestem Krzysztof

Moja historia - podpis - Baria3

Mam na imię Krzysztof. Zawsze byłem i nadal jestem aktywnym mężczyzną. Życia nie biorę, jakim przychodzi, lecz sam je kreuję. Może była to kwestia zabiegania, skupienia na rzeczach ważniejszych, ale fakt jest taki, że nie wiem, jak i kiedy wskazówka na wadze dobiła do 135 kg. Początkowo bagatelizowałem problem, ponieważ miałem ważniejsze wyzwania i cele w życiu. Jednak im dłużej trwał ten stan, tym trudniej było mi się oszukiwać, że waga to nie problem. Owszem problem – i to wagi ciężkiej. Ciągłe zmęczenie, zadyszka przy próbach podejmowania aktywności sportowej, spadek poczucia atrakcyjności, pierwsze leki. Decyzję podjąłem szybko. Przekonał mnie lekarz rodzinny, który sam wcześniej miał szczęście trafić pod opiekę zespołu Baria3. Pamiętałem, jak wyglądał jeszcze kilka miesięcy wcześniej, gdy musiałem zgłosić się po kolejne leki na nadciśnienie.

Obecnie 1,5 roku po operacji mini gastric bypass ponownie odkryłem, czym jest aktywne życie. Nie ma takiego wyzwania, którego bym się nie podjął i nie ma takiej siły, która by mnie zatrzymała w moim szalonym pędzie przez życie, życie, które smakuję na nowo!

Pacjentka Joanna - moja historia - Baria3 - Chirurgiczne zmniejszanie żołądka

Opinie pacjentów

Jestem Joanna

Moja historia - podpis - Baria3

Zastanawialiście się kiedyś gdzie zaczyna, a gdzie kończy się kobiecość? Kiedy zaczęłam rozważać możliwość chirurgicznego leczenia otyłości, wskazówka na wadze docierała do nieomal 130 kg. Zaczęłam mieć poczucie, że pomimo akceptacji własnych niedoskonałości moja masa ciała zaczyna być przeszkodą – w aktywnym życiu, w założeniu rodziny, w postrzeganiu siebie. Nie, nie siedziałam całymi dniami przed telewizorem z paczką chipsów. Podejmowałam setki prób. Samodzielnie, z dietetykami, diabetologami, z trenerami personalnymi. Naprzemiennie chudłam i tyłam. Ogrom pracy i mizerne jej efekty doprowadził do poszukiwania alternatywnych rozwiązań, ponieważ bardzo zależało mi na tym, aby odzyskać posiadaną niegdyś sprawność i zdrowie. Z pomocą przyszedł mi wtedy Zespół Fantastycznych Specjalistów.

Z końcem czerwca 2019 roku przeszłam operację rękawowej resekcji żołądka. Nigdy nie wierzcie w to, że operacje bariatryczne są drogą na skróty. Nie są. Tak naprawdę wymagają od pacjenta żelaznej dyscypliny. Współpracy z Lekarzami, Dietetykiem, Psychologiem. Proces odchudzania to nie jest magia skalpela, jak zwykło się pisać na internetowych forach. To nauka życia od nowa – żywienia, ruchu, dbałości o ciało, pracy nad sobą. To nieustający trening względem własnych słabości, ale też ogromna radość z postępów, które się osiąga.

Dzisiaj ważę o 43 kg mniej. Przede mną ostatnia prosta i świadomość, że mój cel jest jeszcze bardziej niż kiedyś – na wyciągnięcie ręki.

Po 9 miesiącach nie doskwiera mi już żadna z towarzyszących chorób, które dodatkowo były wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu resekcji. Mam idealne ciśnienie, poziom cukru, cholesterolu i insuliny. Nie cierpię na bóle kręgosłupa i kolan, ustąpiły zaburzenia hormonalne i PCOS.

Gdyby ktoś zapytał mnie dzisiaj czy podjęłabym decyzję o operacji raz jeszcze – bez wahania odpowiedziałabym, że tak! W całym procesie leczenia otyłości liczy się droga a nie cel. Moja, przy wsparciu Zespołu Baria3 upływa mi w poczuciu wsparcia i bezpieczeństwa…

Pacjentka Patrycja - moja historia - Baria3 - Chirurgiczne zmniejszanie żołądka

Opinie pacjentów

Jestem Patrycja

Moja historia - podpis - Baria3

Od dzieciństwa moja waga szybowała bez problemu w górę i przy drakońskich dietach szła w dół. Dół to około 80kg, bo nie pamiętam, abym kiedykolwiek ważyła 60 kg przy moich 160 cm wzrostu. Frustracje związane z ciągłą walką spowodowały, że w końcu zdecydowałam się zmienić to raz na zawsze. Stan psychiczny to jedno, kiedy całe życie człowiek nie jest w stanie spojrzeć w lustro, nawet na siłowni, jednak chyba gorszy jest aspekt medyczny, gdyż od wielu, wielu lat, zmagałam się z nadciśnieniem tętniczym i insulinoopornością. Dziś mija 5 lata od mojej operacji. Kolejny raz chciałam bardzo podziękować za daną mi szanse.

Waga ze 101 kg „spadła” do 63 kg i jest nadal stabilna. Dzięki całemu zespołowi - aktywność, zdrowe wybory, dużo koloru i uśmiechu zapanowały w moim życiu.

Lekkie życie

Program Autorski

Jesteśmy grupą profesjonalistów pracujących w klinice zmniejszania żołądka we Wrocławiu, których zjednoczyła zawodowa pasja. Wiemy, że działając zespołowo otaczamy Was kompleksową opieką. Połączyliśmy nasze siły, aby wesprzeć Was w drodze do lekkiego życia. Baria3 to inicjatywa, która powstała z myślą o potrzebach pacjentów i pacjentek. Łączymy pracę chirurga, dietetyka i psychologa. Leczymy z otyłości duszę i ciało, indywidualnie dobierając program leczenia dla naszych podopiecznych. Podczas konsultacji z chirurgiem poznasz wszystkie możliwości leczenia bariatrycznego, a jego rodzaj zostanie wybrany specjalnie dla Ciebie.

W trakcie spotkań dietetycznych nauczysz się, jak prawidłowo, skutecznie i trwale budować zdrowe nawyki żywieniowe. Psycholożka pokaże Ci natomiast, jak odnaleźć w sobie motywację do zmiany. Baria3 to drużyna, z którą zrealizujesz marzenia o lekkim życiu.
Lekarze Baria3 - kliniki chirurgicznie zmniejszającej żołądek

LEKKIE ZYCIE CZEKA

Zobacz video
Twoje pięć kroków
1 / 1

Konsultacja bariatryczna z chirurgiem

Jeżeli myślisz o chirurgicznym leczeniu otyłości umów się na wizytę u naszego chirurga. Na pierwszej wizycie lekarz oceni stopień otyłości, zbierze wywiad dotyczący chorób towarzyszących oraz powikłań otyłości. Otrzymasz informację dotyczącą możliwych metod leczenia oraz będziesz wstępnie zakwalifikowany do wybranej operacji bariatrycznej. Otrzymasz informacje o Twoim stanie zdrowia, aby dalsze leczenie było możliwie bezpieczne.

Diagnostyka

Oferujemy naszym pacjentom pełny pakiet diagnostyczny, obejmujący niezbędne badania oraz konsultacje specjalistyczne konieczne do bezpiecznego przeprowadzenia operacji.

Plan typowej diagnostyki:

  • konsultacja dietetyczna
  • konsultacja psychologiczna
  • konsultacja kardiologiczna (z badaniem echokardiograficznym)
  • konsultacja pulmonologiczna (z badaniem spirometrycznym)
  • konsultacja endokrynologiczna
  • konsultacja gastroenterologa z badaniem gastroskopowym wykonywanym w znieczuleniu ogólnym
  • USG jamy brzusznej
  • RTG klatki piersiowej
  • kompletny panel badań biochemicznych krwi

Całość diagnostyki koordynuje doświadczony specjalista chorób wewnętrznych wraz z Twoim chirurgiem prowadzącym.

Już na etapie diagnostyki rozpoczynamy leczenie. Dietetyk ustala plan żywienia, pozwalający przygotować Cię do dużej zmiany po operacji oraz uzyskać wstępną utratę masy ciała wraz ze zmniejszeniem poziomu stłuszczenia wątroby. Przeprowadza również edukację żywieniową obejmującą zasady prawidłowego odżywiania przed i po operacji. W tym samym czasie konsultujący Cię psycholog wyposaży Cię w psychologiczne narzędzia, które pomogą Ci zmierzyć się z czekającą Cię transformacją.

Okres przedoperacyjny (ok. 30 dni)

Realizujesz plan żywieniowy. Jeśli takie będą zalecenia, kontynuujesz również spotkania z psychologiem. Lekarz prowadzący jest z Tobą w stałym kontakcie, abyś był optymalnie przygotowany na czas operacji.

Operacja

Po okresie kilku tygodni od zakończonej diagnostyki zostaniesz przyjęty do Oddziału Chirurgicznego. Standardowo pobyt w naszym szpitalu trwa 4 dni:

  • Dzień 1 – przyjęcie do szpitala, sporządzenie niezbędnej dokumentacji. Wykonanie najświeższych badań biochemicznych. Omówienie i podpisanie zgody na operację z chirurgiem. Konsultacja anestezjologa.
  • Dzień 2 – operacja, w zależności od planu operacyjnego odbywa się w godzinach od 8:30 do 15:00. Po operacji pacjent przebywa resztę dnia oraz noc na sali obserwacyjnej pod opieką wykwalifikowanego personelu lekarskiego i pielęgniarskiego. Już w dniu operacji zaczniesz popijać niewielkie ilości wody.
  • Dzień 3 – początek rekonwalescencji. Na podstawie oceny chirurgicznej i badań biochemicznych ocenimy Twój stan zdrowia i postęp rekonwalescencji. Kolejna konsultacja dietetyczna, w trakcie której otrzymasz zalecenia dotyczące okresu pooperacyjnego (4 tygodnie).
  • Dzień 4 – ponownie na podstawie oceny chirurgicznej i badań biochemicznych ocenimy Twój stan zdrowia i postęp rekonwalescencji. Włączenie diety doustnej. Wypis.

Follow-up

Po zakończonym leczeniu chirurgicznym pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi pacjentami za pośrednictwem telefonu i poczty e-mail. Dodatkowo spotkamy się na wizytach kontrolnych:

  • Pierwsza wizyta miesiąc od operacji. Ocena rekonwalescencji, wstępna ocena utraty masy ciała. Przegląd kontrolnych badań laboratoryjnych, ocena m.in. poziomu witamin, moroflogii krwi i innych badań biochemicznych.
  • Również po miesiącu (najczęściej w dniu konsultacji chirurgicznej) odbywa się kontrolna konsultacja dietetyczna i psychologiczna.
  • W pierwszym roku będziemy spotykać się co około 3 miesiące. W trakcie wizyt kontrolnych będziemy monitorować Twój stan zdrowia oraz zadbamy o to, aby Twój powrót do zdrowia był bezpieczny.

My się „nie znamy” NA OTYŁOŚCI JAK WSZYSCY.My potrafimy ją leczyć.

Wyróżniki programu

  • Kompleksowa opieka nad pacjentem
    Każdy pacjent jest objęty kompleksową opieka przez naszą koordynatorkę i zespół specjalistów w klinice zmniejszania żołądka we Wrocławiu. Zapewnia to indywidualne podejście do pacjenta i tworzy prawdziwe relacje, dzięki czemu Ty czujesz się bezpiecznie. Nasi specjaliści towarzyszą Ci przez cały proces leczenia.
  • Wsparcie przed i pooperacyjne
    Autorski program Lekkie życie to kompleksowa i pełna opieka nad pacjentem od kwalifikacji przez diagnostykę, okres przygotowawczy, operację i rekonwalescencję, po okres stabilizacji. W tym czasie lekarz, dietetyczka i psycholożka przygotują Cię i przeprowadzą przez cały proces chirurgicznego leczenia otyłości w klinice zmniejszania żołądka we Wrocławiu.
  • Dzienny limit operacji
    Zdajemy sobie sprawę, że operujemy ludzi, a blok operacyjny, to nie taśma w fabryce. Dlatego dla Waszego bezpieczeństwa nasi chirurdzy przeprowadzają nie więcej niż 4 operacje dziennie. Brak ograniczeń w liczbie zabiegów chirurgicznych zwykle prowadzi do wyższych wskaźników powikłań u pacjentów.
  • Doświadczony zespół chirurgów
    Nasi chirurdzy to świetni specjaliści, którzy wykonali setki operacji bariatrycznych. Zespół ma doświadczenie w wykonywaniu rękawowej resekcji żołądka, bypassu żołądkowego i mini bypassu, a także operacji rewizyjnych. Podnoszenie kwalifikacji, to dla nas priorytet, dlatego obowiązkowo co roku uczestniczymy w największych konferencjach oraz warsztatach bariatrycznych.

Zespół Baria3 - zmniejszanie żołądka we Wrocławiu

Lekarze

Baria3

  • Katarzyna Walas - dietetyk bariatryczny Baria3

    Katarzyna Walas

    Dietetyczka
  • Michał Krefft - lekarz chirurg bariatra Baria3

    Michał Krefft

    Specjalista chirurgii ogólnej
  • Rafał Mulek - lekarz chirurg bariatra Baria3

    Rafał Mulek

    Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej
EuroMediCare we Wrocławiu - budynek Baria3

Placówka

Szpital

EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu

EuroMediCare we Wrocławiu to wielospecjalistyczny szpital z przychodnią. Od 2002 roku oferuje swoim pacjentom z Polski i całej Europy małoinwazyjne, bezpieczne metody diagnostyczne i operacyjne. Jest to nowoczesna placówka kierująca swoją ofertę dla pacjentów oczekujących wysokiej jakości usług medycznych.

Nasz blok operacyjny dysponuje czterema klimatyzowanymi salami operacyjnymi. Posiadamy również pracownię endoskopową i dział diagnostyki obrazowej wyposażone w najnowszej generacji sprzęt medyczny oraz zintegrowaną sieć informatyczną. Pacjentom bariatrycznym proponujemy pokoje z łazienką, TV oraz dostępem do internetu.

W naszym szpitalu pracują doświadczeni specjaliści zajmujący się różnymi dziedzinami medycyny oraz wysoko wykwalifikowany zespół pielęgniarski i personel pomocniczy. Wysoką jakość naszej pracy potwierdziło również Ministerstwo Zdrowia, przyznając Oddziałowi Chirurgii Ogólnej prawo do prowadzenia specjalizacji w zakresie chirurgii ogólnej oraz Towarzystwo Chirurgów Polskich, nadając uprawnienia do prowadzenia szkoleń z zakresu endoskopii przewodu pokarmowego.

Unikalnym atutem szpitala EMC wśród jednostek prywatnych jest wieloprofilowość oraz 24-godzinny dyżur medyczny pełniony przez wykwalifikowany personel lekarski i pielęgniarski, co istotnie podnosi bezpieczeństwo pacjentów przebywających na oddziale po operacji jak i już po wypisie ze szpitala.

Nasz zespół bariatryczny tworzą doświadczeni specjaliści w zakresie dietetyki, psychologii, endokrynologii, gastroenterologii, kardiologii, pulmonologii, anestezjologii i wreszcie chirurgii. Pozwala nam to na kompleksowe leczenie otyłości, a tylko takie przyniesie długotrwałe, spektakularne i oczekiwane efekty.

Co więcej nasi chirurdzy bariatryczni są specjalistami nie tylko w zakresie chirurgii ogólnej, ale również chirurgii naczyniowej i onkologicznej. Wpływa to na jakość wykonywanych przez nas operacji.

10 lat

doświadczenia chirurgicznego

200

rocznie operacji bariatrycznych

1500

zoperowanych pacjentów

24/7

opieka okołooperacyjna

2

dni w szpitalu po operacji

35

badań diagnostycznych

<1%

ilość reoperacji

9

specijalistów podczas konsultacji

Jak się Zakwalifikować?

Zastanawiasz się, czy kwalifikujesz się do leczenia otyłości? Poznaj historie naszych pacjentów, prawdopodobnie jedna z nich jest Twoją.
  • Adam, 26 lat, BMI 43. Brak innych chorób
    Jestem młodą osobą i zasadniczo, gdyby nie fakt, że jestem otyły, to nie miałbym powodu, aby narzekać na swój stan zdrowia. Fakt, moje BMI dawno przekroczyło 40, ale poza tym nie choruję na nic więcej. Rodzina i przyjaciele przyzwyczaili się do mojego wyglądu i mówią, abym się nie przejmował, bo i tak jestem fajnym gościem. Nie wiedzą jednak, że mój uśmiech często jest wymuszony, a moja waga zwyczajnie ogranicza moją codzienną aktywność.
  • Anna, 35 lat, BMI 36,3. Nadciśnienie tętnicze, insulinooporność
    Jeszcze do niedawna byłam szczupłą kobietą. Mąż się śmiał, że kiedyś porwie mnie wiatr. To już niestety tylko wspomnienie. Od urodzenia drugiego dziecka, a było to 5 lat temu moja waga tylko rośnie. Pomimo najszczerszych chęci nie jestem w stanie odwrócić tego procesu. Kiedy wskazówka na wadze po raz pierwszy przekroczyła 100 kg byłam przerażona. Dzisiaj ważę 105 kg, przy wzroście 170 cm i od 2 lat biorę tabletki na nadciśnienie tętnicze i insulinooporność. Mąż pociesza: „To tylko 2 tabletki, a 100 kg, to nie 150 kg!” Co z tego, skoro obecna ja, to nie prawdziwa ja….
  • Jan, 66 lat, BMI 54. Cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, bezdech senny, zwyrodnienie stawów kolanowych.
    „Starość nie radość, młodość nie wieczność”. Niby prawda, ale nie spodziewałem się, że w 6. dekadę wkroczę ze stu pięćdziesięcioma kilogramami, tuzinem chorób i garścią tabletek. Lekarze, których odwiedzam od kilku lat nader często, mówią mi, że to moja wina, bo wystarczyłoby, abym schudł i znów będę szczupłym i zdrowym mężczyzną. Niestety poza pustymi słowami, nikt nie potrafi powiedzieć mi, jak to zrobić.
  • Maria, 45 lat, BMI 31. Cukrzyca typu 2.
    Jestem aktywą kobietą. O takich jak ja mówi się, business woman. Ciągle uprawiam aktywnie sport, choć przyznaję, jest to coraz trudniejsze. Przy mojej wadze – 95 kg i wzroście 175 cm, ciągle jeszcze mam coś do powiedzenia na korcie do squasha, ale z biegania musiałam niestety zrezygnować. Na cukrzycę typu 2. zachorowałam już 10 lat temu, kiedy ważyłam 85 kg. W mojej rodzinie to powszechna choroba, więc nikt się tym specjalnie nie przejął. Ja się jednak przejmuję. Leki doustne i codzienne wstrzyknięcia insuliny, to nie tragedia, można się przyzwyczaić. Nie wiem jednak, czy na pewno trzeba. Poza tym myślę, że gdybym zrzuciła z siebie dwudziesto kilogramowy worek, mogłaby ponowne wrócić do biegania.
  • Krzysztof, 52 lata, BMI dzisiaj 34, „wczoraj” - 45, „przedwczoraj” – 31.
    Moje życie, to ciągła walka z wagą. Zaczęło się typowo. Była babcia i jej ukochany wnusio. Już wtedy nazywali mnie „Gruby”. Szkołę podstawową kończyłem z wynikiem bardzo dobrym i wagą 103 kg. Potem waga tylko rosła. Kiedy się ożeniłem, odpowiedzialność za moje odchudzanie wzięła moja żona. Dieta, wczasy odchudzające, znów dieta, trener personalny itd. Tak zacząłem uprawiać schemat „yo-yo”. Raz w dół, raz w górę. W zeszłym roku 145 kg, obecnie 110 kg. Żona mówi, że to sukces, ale nie rozumie mojego zmęczenia tą ciągłą huśtawką i trudu, jaki wkładam w swój „sukces” Dziś moje BMI wynosi 34, ale co z tego skoro już jutro znów poszybuje w górę.
Oblicz bmi

Baza wiedzy

Pytania i odpowiedzi

FAQ

Która operacja bariatryczna jest najlepsza dla Ciebie? Ile kosztuje chirurgiczne leczenie otyłości? Od czego zacząć i jak wygląda ścieżka do lekkiego życia? Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze pytania naszych pacjentów.

Grupa wsparcia

Zacznij swoją drogę

Kontakt

Umów się na wizytę

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach kontaktowych (pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się TUTAJ)

* - pola wymagane

Wrocław

Kalkulator bmi

czym jest BMI?

Kalkulator BMI (ang. Body Mass Index), to szybka i wygodna metoda do obliczenia własnego wskaźnika masy ciała. Wskaźnik ten jest wykorzystywany do określenia stopnia zaawansowania otyłości, a także do oceny ryzyka rozwoju chorób związanych z nadmierną masą ciała. Im wyższy stopień otyłości, tym ryzyko powikłań otyłości jest niestety większe.

Twój BMI

Płeć
Twój BMI: 420
III stopień otyłości
Powtórz

Zakresy wartości BMI:

  • poniżej 18,5
    niedowaga
  • 18,5 - 24,9
    prawidłowa masa ciała
  • 25 - 29,9
    nadwaga
  • 30 - 34,9
    otyłość I stopnia
  • 35 - 39,9
    otyłość II stopnia
  • 40 powyżej
    otyłość III stopnia
Michał Krefft - ZnanyLekarz.pl
Rafał Mulek - ZnanyLekarz.pl

Imię

Nazwisko

Specjalizacja

Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy Uniwersytet SWPS w Warszawie

O sobie

Kontakt